Jdi na obsah Jdi na menu
 


                                                  hračky

 

Díky své inteligenci vyžaduje papoušek množství hraček, aby se nenudil. Tři až pět hraček najednou obvykle stačí; přílišné množství může klec zahltit. Hračky by se často měly přemisťovat a obměňovat, aby se papoušek zabavil. Oblíbené jsou hračky z provazu, buvolí kůže, houpačky z provázků, kovové zvonečky a různé malé hračky, které papoušek snadno uchopí nohou (foot toys). Vhodné jsou i dřevěné hračky pro děti, které jsou levnější a vyrobeny z nezávadných materiálů. Netoxicita materiálů je velmi důležitá, nejvhodnější jsou různé přírodní materiály, aby při okusování nedošlo k problémům. Tedy hračky by měly být vyráběny převážně ze dřeva a neošetřeny žádnou škodlivou barvou.

 

Hry a hračky udržují papouška v dobrém fyzickém a psychickém stavu.

 

Oblíbenými typy hraček pro papoušky jsou např.: zvoneček, plastiková napodobenina papouška na zavěšení (nebo stojící na zatížené kouli, hračky, v nichž vidí svůj odraz - domnělého rivala), kuličky a mřížové balónky s rolničkou z umělé hmoty- nimi si papoušek dokáže správně hrát jen s vaší účastí. Postrkává balónek až ke kraji stolu a pak pozorně přihlíží pádu. U této hry vydrží i půl hodinu, když mu budete míček podávat a různě házet na druhou stranu stolu.

Obrazek

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Přestala mliuvit a lítat

(Míla, 15. 4. 2017 10:32)

Dobrý den, chtěla jsem se zeptat, dostali jsme andulku,, která byla velmi ukecaná, lítala a ted během posledního týdne přestala lítat-když ji pustím, tak si sletí na zem a spíš chodí po zemi, než aby lítala, max vylítne do výšky 20-30 cm. A navíc ted má kupu peří pod sebou a připadá mi taková ,,tlustá. Podotýkám, že ji pouštím, tak 3-4* týdně...jiné dny jsem v práci do půl 8 a to by již měla spát :).A ještě ji dala dcerka do klece malého plastového ptáčka a už doma nic neřekne. Děkuji za rady
Čemu mám věřit ??

(René, 14. 9. 2016 2:01)

Někde píšou že se má andulkám měnit hračky protože je po čase omrzí
A jinde zase píšou že se jim nemají měnit hračky že se jich pak budou bát protože se bojí nových neznámích věcí
Čemu nám věřit
Budu ráda za odpověď
předem děkuji

hračka pro andulku

(ruzenka48, 25. 1. 2013 8:36)

Máme doma od mláděte andulku, teď ji budou 2 roky. Velmi brzy se naučila různá slovíčka, a už je z ní "zdatný kecal", mluví stále dokola. Její nejoblíbenější zábavou je hra s barevnými vršky /uzávěry/ od plastových minerálek. Má jich na stole plný košík a dokáže si s nimi hrát celý den. Vyhazuje je zobáčkem na stůl, pak je shodí na zem a rejdí s nimi po celém bytě. To ji dokáže zaujmout na dlouhou dobu. Nic jiného ji nezajímá, zkoušela jsem jiné drobnosti, kterými bych ji zabavila, ale jednoznačně vršky vítězí.

Re: hračka pro andulku

(andy, 5. 8. 2014 16:56)

to je rostomilé

HRY

(Jana, 6. 11. 2011 11:23)

Moji andulky jsou v páru myslíte že se nenudí?

andulky

(nicola, 12. 4. 2011 17:39)

je to opravdu pravda